mamo poczytaj sobie

czytam sobie

Ogród Kamili

TYTUŁ: gród Kamili

AUTOR: Katarzyna Michalak

WYDAWNICTWO: znak litera nova

ROK WYDANIA: 2013

LICZBA STRON: 366

WP_20160824_15_45_12_Pro.jpg

"Szesnastoletnia Kamila Nowodworska miała życie przed sobą, świat u stóp, gorące serce i głowę pełną marzeń. I matkę, która w ogóle jej nie rozumiała."

"Jakub miał wtedy trzydzieści dwa lata, ale psychikę Piotrusia Pana. I żadnych skrupułów przed wykorzystaniem dziewczyny, która sama garnęła się mu do łóżka. Była pełnoletnia - przynajmniej wtedy nie miał co do tego wątpliwości - i wiedziała co robi."

Do czego doszło między Kamilą a Jakubem? Tego nie wiemy, wiadomo jednak że Jakub skrzywdził dziewczynę i zniknął bez słowa na 8 lat. Przez prawie dekadę Kamila pisze do niego maile, które zostają bez odpowiedzi.

W wieku 16 lat Kamila traci w wypadku matkę, ponadto opuszcza ja chłopak (miłość jej życia); trafia pod opiekę cioci Łucji, której miłość z czasem staje się zaborcza i nie pozwala dziewczynie ulecieć w dorosłość.

W momencie kiedy poznajemy główną bohaterkę ma ona 24 lata, skończyła studia i szuka pracy. Jest dziewczyną o przeciętnej urodzie, skromną, zamkniętą w sobie marzycielką. Niespodziewanie dla niej samej marzenia zaczynają sie spełniać, dostaje ofertę pracy, wymarzony dom z różanym ogrodem i puchate konto by przywrócić zaniedbanej willi dawną świetność. Marzenia nie spełniają się same, w rozwoju wydarzeń macza palce Jakub...

Powieść pełna jest tajemnic, intryg, niedopowiedzeń. Kamila stara sie odkryć prawdę o zdarzeniach które się wokół niej rozgrywają. Poznaje Łukasza, Jankę i Monikę , mam nadzieję że mieszkańców ulicy Leśnych Dzwonków połączy przyjaźń.

Dlaczego mam taką nadzieję? Bo książka urwała się w pół zdania. "Ogród Kamili" to pierwsza część kwiatowej trylogii. Przede mną jeszcze "Zacisze Gosi" i "Przystań Julii"

Znaczenie nazwy serii książek podkreślają początki rozdziałów. Autorka prezentuje róże, opowiada o odmianach, kolorach, zapachach - zaprasza do ogrodu.

Książka bardzo kobieca nie będąca typowym romansem, czyta się "sama" więc bardzo wam polecam. I uprzedzam że warto mieć pod ręką kolejny tom.

Wyzwanie książkowe 47/#52

 książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę na blogu książko, miłości moja.

książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa

 

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));