mamo poczytaj sobie

czytam sobie

Poza błękitem oceanu

TYTUŁ: Poza błękitem oceanu

AUTOR: Belinda Jones

WYDAWNICTWO: Grupa wydawnicza Foksal

ROK WYDANIA: 2014
LICZBA STRON: 446

b.jpg

Selena jest kobietą która bierze życie w swoje ręce. Pod wpływem filmu Shirley Valentine zmienia pracę i zaczyna życie na statku wycieczkowym. Mantrą Seleny jest zdanie "ruszaj się" - ta dziewczyna nie potrafi usiedzieć w miejscu, a 8 miesięczne rejsy wycieczkowca to spełnienie marzeń. Selena podróżuje po całym świecie ale gdy dowiaduje się o ślubie najlepszej przyjaciółki sama zaczyna tęsknić za domem. Swój dwumiesięczny urlop Selena planuje spędzić w Anglii, ale plany się zmieniają gdy na jej drodze pojawia się Alekos. Grecki oficer zwrócił uwagę na roześmianą dziewczynę oddającą się szczerze swojej pracy, wiedząc jednak o jego reputacji podrywacza Selena odrzuca jego zaloty. W drodze na lotnisko okazuje się że Alekos uległ wypadkowi i wraca w rodzinne strony. Pod wpływem czasu spędzonego w kabinie samolotu Selena zgadza się spędzić z Alekosem tydzień na Krecie i pomóc mu w pilnowaniu rodzinnego interesu. Selena traktuje to jako kolejną przygodę, nadal trzymając Alekosa na dystans.

Alekos jest zakochany w swojej wyspie, a Selena poznaje mitologię grecką. W książce znajdziemy fascynujące opisy, zachwyt Alekosa, zainteresowanie Seleny. Greckie morze, gwieździste niebo, zapachy, smaki - ta powieść przeniesie was na słoneczną kreteńska plażę.W Selenie dojrzewa uczucie, a gdy jest gotowa wyznać Alekosowi swoją miłość sprawy się komplikują. W pewnym momencie myślałam, że sytuacja zmierza do erotycznego rozwiązania ale NA SZCZĘŚCIE się pomyliłam.

Powieść jest niezwykle romantyczna i zabawna naszpikowana humorystycznymi, pełnymi ironii dialogami.

Ta książka to idealne przedłużenia wakacji :)

Wyzwanie książkowe 48/#52

 książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę na blogu książko, miłości moja.

książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));