mamo poczytaj sobie

czytam sobie

Zacisze Gosi

TYTUŁ: Zacisze Gosi

AUTOR: Katarzyna Michalak

WYDAWNICTWO: znak litera nova

ROK WYDANIA: 2014

LICZBA STRON: 300

 WP_20160915_17_28_10_Pro[1].jpg

Tom drugi serii kwiatowej. Dobrze że szybko trafił w moje ręce, chociaż zupełnie nie spodziewałam się tego co zastałam w środku.

Główną bohaterką części drugiej jest Gosia Bielska. Życie tej kobiety nie oszczędzało. Po traumie jaką przeżyła po zamachu w Londyńskim metrze kobieta zamknęła się w domu na ulicy Leśnych Dzwonków. Z pomocą Kamili i nowej sąsiadki Julii Gosia otwiera się na świat. Po latach jednak przypomina sobie o niej były mąż i znowu kobieta znajduje się w piekle. Gdyby nie pomocna dłoń przyjaciółek i Jakuba Gosia trafiła by na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego. Czy los uśmiechnie się do Małgorzaty stawiając na jej drodze Jakuba? Liczyłam na to, wierzyłam w romantyczne zakończenie książki ale to co przeczytałam wbiło mnie w fotel.

Tak jak poprzedni tom, książka czyta się sama, ale zastanawiam się czy całe zło tego świata skupiło się na Milanówku? czy nad ulicą Leśnych Dzwonków ciąży jakaś klątwa? Rozwiązane problemy i pozorny spokój są oznaką ciszy przed burzą, los nie oszczędza bohaterów, tragedia goni tragedię. Książka to fikcja literacka, ale nasze życie nie - warto się więc zastanowić nad chwilami szczęścia które są naszym udziałem.

"Czy ktokolwiek zdaje sobie na co dzień sprawę z kruchości istnienia? Czy zdrowy, szczęśliwy facet, którego ukochana przyjęła oświadczyny, pomyśli choć przez chwilę, ze już nigdy jej nie ujrzy? Czy młoda mama, nosząca pod sercem upragnione dziecko, może przypuszczać, ze za moment będzie umierać razem z nim? Czy nastolatce, która wybiegła z domu wściekła na matkę, bo ta czepiła się za krótkiej sukienki, choć przez myśl przemknęło, że wróci do pustego domu i  już nigdy nie powie mamie "kocham cię", i nigdy od niej tego "kocham" nie usłyszy?

Niełatwo jest cieszyć się każdą chwilą szczęścia i spokoju. Doceniamy je dopiero, gdy szczęście pryska, a spokój zmienia się w rozpacz"

Ponownie polecam, książka niezwykle kobieca, naładowana emocjami.

Wyzwanie książkowe 49/#52

 książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę na blogu książko, miłości moja.

książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));