mamo poczytaj sobie

czytam sobie

Przystań Julii

TYTUŁ: Przystań Julii

AUTOR: Katarzyna Michalak

WYDAWNICTWO: Znak litera nova

ROK WYDANIA: 2014

LICZBA STRON: 298

9_21_40_33_Pro.jpg

Część trzecia historii Kamili, Łukasza, Gosi i Julii.

Julia opuszcza Milanówek i z całym dobytkiem udaje się w Bieszczady - na koniec świata, gdzie do najbliższego sąsiada jest kilka kilometrów, gdzie widoki zapierają dech w piersiach, gdzie trzeba pamiętać o dokładaniu  węgla do pieca. Czy Julia, która do tej pory mieszkała w luksusowych willach poradzi sobie w rozpadającej sie chatce na skraju bieszczadzkiego lasu? Czy po rozwodzie będzie jej łatwo rozpocząć nowe życie z dala od przyjaciół?

Powieść tym razem zaskakuje przeplatanką tematów, na pierwszy plan wysuwa się wątek tytułowej bohaterki, z drugiej strony rozwiązania wymagają sprawy Kamili i Łukasza. Nie będzie łatwo, bo zakochanym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Powieść zmierzała w niebezpiecznym kierunku latyno-amerykańskiej telenoweli, ale autorka się wybroniła (i nie było cudownego zmartwychwstania - czego trochę się obawiałam).

Trylogia kwiatowa kończy się bardo optymistycznie, mimo tragedii które wciąż spadały na bohaterów, ostatnie strony przynoszą ulgę, radość i nadzieję. Są to książki przede wszystkim o przyjaźni i sile kobiet.

Serdecznie polecam Trylogię kwiatową.

Wyzwanie książkowe 50/#52

 książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę na blogu książko, miłości moja.

książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));