mamo poczytaj sobie

recenzje

Skret

TYTUŁ: Sekret

AUTOR: Rhonda Byrne

WYDAWNICTWO:

ROK WYDANIA 2007

LICZBA STRON:  216

352x500.jpg

Książka, którą wypożyczyłam w bibliotece ze względu na okładkę nie czytając wcześniej opisu. Okładka mnie urzekła i liczyłam na powieść w stylu Dana Browna - przeliczyłam się.

OPIS:

Sekret jest jednym z siedmiu praw, decydujących o osobistym sukcesie. Fragmenty Sekretu odnaleźć można w ustnie przekazywanych opowieściach, literaturze, religiach i filozofiach, istniejących na przestrzeni wielu wieków. Po raz pierwszy jednak wszystkie kawałki Sekretu złożono w całość, niesamowitą rewelację, zdolną zmienić życie każdego, kto po nią sięgnął. Dzięki tej książce nauczycie się, jak wykorzystać Sekret w każdym aspekcie swojego życia, by zdobyć szczęście i pieniądze, trwając przy tym w dobrym zdrowiu i przyjaźni dla wszystkich. Sekret zawiera mądrości współczesnych nauczycieli - mężczyzn i kobiet, którzy dzięki niemu mogą teraz opowiadać o swoich własnych niezwykłych dokonaniach: przezwyciężaniu nieuleczalnych dolegliwości, zwalczaniu życiowych przeszkód i osiąganiu tego, co dla wielu wydaje się niemożliwe.

Po przeczytaniu 30 stron - wymiękłam, dla mnie to masło maślane. Zdarzenia przyciągane siłą myśli, twoje doświadczenia to obraz emitowanych przez ciebie myśli. Kształtujesz swoją rzeczywistość swoimi uczuciami, jeśli czujesz się dobrze - twoje myśli są dobre, jeśli czujesz się źle - twoje myśli są złe i przyciągasz złe zdarzenia. W takim mniej więcej tonie jest cała książka.

Teoria Prawa przyciągania potwierdzona jest licznymi cytatami filozofów, ludzi nauki, ludzi sztuki, autorytetów politycznych. Cytaty zaznaczone inną czcionką, wyróżnione na tle jednolitego tekstu, maleńkie obrazki przy nazwiskach - pięknie wydana książka, która niestety treścią nie zniewala.

Ja nie dałam rady przez to przebrnąć, no cóż może są ludzie którzy wierzą w sprawczą moc myśli dzięki której można przyciągnąć bogactwo, zdrowie, pomyślność - ja nie!

Żeby jednak nie skreślać tej książki całkowicie, zaznaczyłam sobie cytat warty zapamiętania:

Twoje życie jest w Twoich rękach. Bez względu na to kim jesteś i co się wydarzyło w Twoim życiu, możesz zacząć świadomie wybierać swoje myśli i tym samym zmienić życie. Nie ma czegoś takiego jak beznadziejna sytuacja. Każda okoliczność Twojego życia może się zmienić.

Ja uważam, że nasze życie zależy od naszych wyborów i w rezultacie ich konsekwencji. Nasze życie to odpowiedź na dziejące się wokół na wydarzenia, a nie myśli (dobre czy złe), które te wydarzenia przyciągają i tworzą. 

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));