mamo poczytaj sobie

czytam sobie

Cynamonowe dziewczyny

TYTUŁ: Cynamonowe dziewczyny

AUTOR: Hanna Greń

WYDAWNICTWO: Replika 

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 336

14483742_10202377671600841_1563837604_n.jpg

W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok niego tajemniczą wiadomość - różę bez kolców, która tym razem omyłkowo trafia w inne miejsce. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch policjantów łączy siły by schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę.

 Ta książka to drugi tom Wiślańskiego cyklu o czym nie wiedziałam zabierając się za lekturę. Ta niewiedza jednak nie odebrała mi przyjemności z czytania, a wręcz przeciwnie, bo do listy książek które chcę przeczytać dopisałam jeszcze dwie.

Akcja kryminału jest dość wartka, ofiar przybywa, a śledztwo toczy się dzięki inteligentnej kobiecie. Kobiecie, która nie jest policjantką, a jedynie żoną policjanta. Petronela o błyskotliwym talencie zostaje nieoficjalnie włączona do współpracy. Bardzo spodobała mi się jej postać, zwłaszcza że z opisów wynika iż wiele w życiu przeszła (mąż, który się nad nią znęcał, strata dziecka), stara się nie poddawać losowi i dzięki sile którą czerpie z miłości idzie na przód. Mężem Petry jest Konrad komendant posterunku Wiśle - jak dla mnie postać trochę wyidealizowana ale nie przerysowana.

Dialogi tej dwójki są pełne pasji i inteligentnych docinków, czytają z siebie jak z otwartych ksiąg i przez to jeden dla drugiego jest w stanie zrobić wszystko.

Rozwiązanie zagadki nie było zbyt skomplikowane, ale atmosfera kryminału wciąga do ostatniej strony. Zbrodnia jest krwawa i pochłania wiele ofiar, profil seryjnego mordercy bardzo dobrze ukazany. Wątki poboczne nie zagłuszają rytmu akcji są bardzo dobrze wyważone.

Jako fanka kryminałów oceniam na 5.

Wyzwanie książkowe 51/#52

 książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę na blogu książko, miłości moja.

książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa

 
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));