mamo poczytaj sobie

czytam sobie

Jak powietrze

TYTUŁ: Jak powietrze

AUTOR: Agata Czykierda - Grabowska

WYDAWNICTWO: OMG Books

ROK WYDANIA: 2016

LICZBA STRON: 480

ol.jpg

Do książki trzeba usiąść z nastawieniem, że to romantyczna historia miłosna, żeby potem nie mieć do siebie pretensji że było tak pięknie i z motylami w brzuchu. Dominik i Oliwia to para której się kibicuje ich historia pochłania i nie pozwala odłożyć książki aż do ostatniej strony.

Oliwia 21- letnia studentka, mieszkająca na Żoliborzu, bogata panienka z dobrego domu, której imponują nielegalne wyścigi samochodowe. Na tym obrazku „pustej laski” widnieją rysy, a po zdarciu wierzchniej warstwy ujrzymy wnętrze naznaczone bólem i tęsknotą. Oliwia to wrażliwa dziewczyna, która szuka drogi do siebie samej, a znajduje ją dopiero za sprawą Dominika.

Dominik 22- letni mechanik samochodowy, mieszkaniec Pragi, wychowywany w domu dziecka. Chłopak który chce stać się „niewidzialny”, który chce być skałą by nie musieć czuć i pamiętać o bolesnej przeszłości. Chłopak którego całym życiem są 5-letnie bliźniaki Hania i Kacper, na jego głowie jest dom, praca, zakupy i wychowywanie dzieci. Dominik opiekuje się nimi bo mama, która gdy on był chłopcem była niewydolna wychowawczo, nie żyje.  

Życie Dominika było poukładane, miało swój rytm, do czasu aż Oliwia nie potrąciła go na pasach i nie złamała mu nogi. Życie z gipsem  nie jest łatwe zwłaszcza, że dzieci muszą chodzić do przedszkola i wymagają całodziennej opieki, a nad rodziną krąży kurator by mieć pewność że Dominik radzi sobie w roli opiekuna 5- latków. Oliwia czuje się zobowiązana i pomaga przy odwożeniu dzieci do przedszkola, zyskuje sympatię bliźniaków i odkrywa w sobie radość o której istnieniu zapomniała.

Powieść napisana lekko i romantycznie. Doskonale przedstawione etapy zakochania, które poznajemy z perspektywy zarówno Dominika jak i Oliwi. Przepychanki słowne, zgryźliwe docinki, czułe gesty, głębokie spojrzenia, pierwsze pocałunki. Gdy czytałam tą powieść wracałam wspomnieniami do początków swojego związku, który rozwijał się wolniej niż przez 4 tygodnie ale motyle w brzuchu, oddychanie i latanie są mi jak najbardziej znajome.

W książce nie brakuje fragmentów smutnych i wzruszających co tyko dodaje wiarygodności tak pięknemu uczuciu jakim jest przedstawiona w powieści miłość.

Polecam romantyczną historię czytelniczkom w każdym wieku 

 

Wyzwanie książkowe 52/#52

 książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę na blogu książko, miłości moja.

książka bierze udział w wyzwaniu Olimpiada czytelnicza na blogu pośredniczkaa

 
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));